18 Nisan 2011 Pazartesi

http://www.tebrikler.com.tr/?p=bebek-sekeri-secmenin-puf-noktalari-ve-nikah-sekeri-secmenin-puf-noktalari

Tebrikler ile hediyeniz anlatır kutlamanızın zerafetini..!

Düğün gününüzde davetlilerinize verdiğiniz tek hediyedir nikah şekeriniz… Ömür boyu aşkınızı hatırlatacak olan bu ayrıntı, en az düğün davetiyeniz kadar önemli…

Düğünlerin en güzel hatırası olarak konuklara dağıtılan nikah şekerleri günümüzde yerini mini objelere ve farklı tasarımlara bıraktı.Klasik badem şekeri ise çikolata kaplı badem şekeri ve lavantanın yanı sıra tahtını kuvvetle koruyor.

Nikah şekerleri, gelin ile damadın düğüne katılan tüm davetlilere teşekkür etmek ve bu özel günü daima hatırlamalarını sağlamak için sundukları küçük bir hediyedir. Artık günümüzde, nikah şekerleri neredeyse sınırları zorlayacak kadar çok çeşit barındırıyor hal böyle olunca birbirinden şık ve güzel modeller arasında karar vermek de oldukça güçleşiyor. Hazırlıkların en keyifli aşaması olan nikah şekeri seçiminizde zorlanmak istemiyorsanız işe buradan başlayın…


Ne zaman sipariş vermelisiniz ?

Nikah şekerlerinizin (yenilebilirlerse) taze olmaları gerektiği için, siparişi çok erken vermeniz sakıncalı. Hazırlanmasının zaman alacağı da düşünülerek, nikahınızdan 3 hafta önce siparişinizi verebilirsiniz.

Nikah şekerinizin adedi

Genellikle davetiye ile eş sayılı düşünülen nikah şekeri siparişinin davetiyeden biraz daha fazla verilmesinde yarar var. Nikahınıza katılamayacak ve daha sonradan sizi ziyarete gelecek konuklarınıza da hediyenizi vermek istersiniz değil mi?
Nikah şekerlerinizin sunumu

Nikah şekerlerinizin sunumu için en uygun noktalar düğün mekanının girişi ve davetli masalarıdır. Girişteki sunumu nikah şekerlerinizin tasarımına uygun şık bir sepet ya da gümüş tepsi ile yapabilirsiniz. Masa sunumunda ise nikah şekeri ile masa konseptinin uygunluğuna dikkat etmelisiniz.

Nikah şekeri seçerken nelere dikkat etmeli?

Nikah şekerinin tasarımı kadar şekerin kalitesi ve tazeliği de önemlidir. Nikah şekerinizi sadece süs olarak görmeyen davetlileriniz bu şekerlerin tadına bakmak isteyebilir.

Hayallerinizdeki nikah şekerini yaptırmak istiyorsanız bunun için biraz daha erken hareket etmelisiniz.

Nikah şekeri üretiminin size özel yapıldığını ve iadenin mümkün olmadığını unutmayınız.

Nikah şekeri yerine verilen madlen çikolata maliyeti düşürse de diş ağrısı ve sıcakta erimesiyle birlikte temizlik problemi gibi tatsız durumlar ortaya çıkarabilir.Öneriler
Maliyeti azaltmak istiyorsanız sadece bayanlara nikah şekeri verebilirsiniz.

Baylara ve bayanlara olmak üzere iki ayrı nikah şekeri verebilirsiniz. Bu farklılık, davetlilerin kendilerini daha özel hissetmelerini sağlayacaktır.
Kurutulmuş çiçeklerden oluşan küçük bir çiçek demetini nikah şekeri olarak verebilirsiniz. Böylece düğününüzde her bayanın elinde bir demet çiçek olur.

Nikah şekerlerinizin zengin renklerde olması davetlilerin sevdiği renge yönelmesini sağlayacaktır.

Bu yıl lavanta bohçaları ve lavanta keseleri çok moda. Banyoda, çekmece içlerinde giysilerin arasında veya otomobillerde güzel koku yaysın ve hatırası uzun ömürlü olsun diye kullanılıyor.
Deniz kabuğu ve istiridyeler son zamanlarda en çok tercih edilen malzemeler. Her renk ve çeşidi olan deniz kabukları Filipin sahillerinden getirtiliyor. Kabukların içlerine yerleştirilen bir veya iki tane badem şekeri yedikten sonra deniz kabuklarını arkasındaki mıknatıs sayesinde buzdolabı süsü olarak kullanabiliyorsunuz. Lavanta ile hazırlananları da oldukça rağbet görüyor.
Jelatin ambalaj içerisinde yer alan mumlar banyoya ve yatak odasına yerleştirilebilir.

Sıklıkla kullanılan bir başka malzeme de nazar boncuğu. Duvar süsü, anahtarlık ve araba süsü olarak nikahlarda dağıtılıyor.

İçinde badem şekeri olan kutular, şeker bittikten sonra takı kutusu olarak da kullanılabiliyor.

İthal biblolar, minyatür kadehler ve shot bardaklar ev aksesuvarı olarak kullanılabilir.

Gelin ve damadın resimlerinin yerleştirildiği küçük çerçeveler var.

Yemek sırasında masaya konan peçete halkalarını daha sonra kapı tokmağına süs olarak asabiliyorsunuz.

Nikah şekeri olarak yelpaze dağıtanlar da var. Sıcak yaz günleri için birebir. Kışın kapalı mekanlar için bile tercih ediliyor.

Her mevsime özel farklı çiçeklerden oluşan çiçek fidanları ise doğa dostlarına hitap ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder